Modele anatomiczne nie jedynie do nauki anatomii, lecz też weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy dostać w specjalnych sklepach. Ale nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli specjaliści i poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest bardzo wielki. Niezwykle popularne są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • innych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie dużo się nauczyć. Możemy dodatkowo zakupić tylko i zdecydowanie jedną np łapkę psa do wiedzy robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one niezwykle dobrze odwzorowane, dzięki czemu student w szybki sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które opisują proces choroby oraz jego etapy u kota.

Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak ścięgna itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do także szczególnie rozpowszechnionych oraz ciekawych. Co łączą: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą oraz zaopatrzony jest w uchwyt i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie wykonane oraz dają możliwość przyszłemu weterynarzowi zrobienie dokładnego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Mają także ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa zlokalizować w pewnym miejscu i nauczyć się przeprowadzać zabiegi.
Tak jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt mogą być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak niewielkie i by opisać ich fragmenty powinno się je zwiększyć. Takim wzorem może być model głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Odzwierciedla on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane toż np mrówka 30x powiększona. Doskonale kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne możemy nabyć np jak typ stopy konia. Są on w paru rodzajach i jest zrobiony jako model 3d. Jak widzimy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także niezwykle wielkim zainteresowaniem. Wybór jest rzeczywiście imponujący. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam pasują zawsze potrafimy złożyć prywatne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas uwzględniając to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak pamiętać, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i promowane sklepy, które są od lat na rodzimym rynku.

Author: kasia